Участі у міському семінарі шкільних бібліотекарів «Шкільна бібліотека як інформаційний центр виховання учнів»

2019-02-01

31 січня 2019 року на базі КЗ «Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5» в рамках проблемного круглого столу відбувся міський семінар бібліотекарів «Шкільна бібліотека як інформаційний центр виховання учнів», у якому взяли участь бібліотекарі гімназії.
Семінар відкрила директор КЗ «Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5» Колесник Л.М. та побажала присутнім творчої наснаги. Далі виступила методист КУ «ЛМЦ» Мороз Г.В., яка зробила акцент на тому, що шкільна бібліотека є складовою частиною навчально-виховного процесу і відіграє важливу роль у досягненні освітньої мети і завдань, які стоять перед навчальним закладом, без неї неможлива освіта й самоосвіта педагогічних працівників, учнів.

/Files/images/013.jpg/Files/images/0133.jpg

З пропозиціями з вирішення проблем шкільної бібліотеки як справжнього культурного, інформаційного і освітнього центру у вихованні дітей виступила бібліотекар Лисичанської багатопрофільної гімназії Кравченко Л.Р., яка в своїй роботі постійно розширює бібліотечно-інформаційні послуги на основі вдосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи, уведення новітніх технологій, що сприяють поглибленню отриманих знань, розкриттю індивідуальних особливостей кожного учня, розвитку самостійності, творчої активності, задоволення інформаційної потреби учнів, педагогів для навчальної та дослідницької діяльності.

/Files/images/134,24.jpg/Files/images/133,27.jpg

Бібліотекарі Чугай С.Б. (ЗЗСО №5), Кібальна Г.І. (ЗЗСО №24), Вінник Н.А. (ЗЗСО №18), Кривомазова В.В. (ЗЗСО №3) зосередили увагу на проблемах шкільної бібліотеки з питань виховання учнів - зростання попиту учнів на програмну літературу, а не на наявні у бібліотеці найкращі твори вітчизняної та зарубіжної літератури, зниження у молодого покоління зацікавленості читанням тощо.
Бібліотекарі Суміна Н.В., (НВК «Гарант») презентували свій досвіт роботи з питання вирішення основного завдання бібліотеки – не тільки навчити учнів читати і аналізувати книги, а й розвивати художньо–естетичні смаки засобами літератури, навчити орієнтуватися у великому потоці інформації.
Підсумовуючи виступи учасників семінару, методист КУ «ЛМЦ» Мороз Г.В. наголосила на тому, що завдання бібліотекаря сьогодення - стати кваліфікованим посередником між бібліотечним фондом, мережею Інтернет і учнем в плані пошуку інформації для навчального та освітнього простору.

Предыдущая Февраль 2019 Следующая